„ Az emberek egészségért könyörögnek az Istenekhez,
és nem gondolnak arra, hogy annak megőrzése a saját kezükben van.”

Masszázs

Mozgásszervi betegségeben szenvedőnek orvos írja fel, a gyógyfürdő kúrára utalt betegeknél a terápia része a testmasszázs. A masszázs az egyik legősibb gyógyító eljárás, de már régóta nem csupán orvosi kezelés, rehabilitálás. Szervezetünk egészségét legeredményesebben preventív szemlélettel őrizhetjük meg. Masszázs hatására távoznak a salakanyagok a bőrből, izomzatból, fokozódik a vér- és nyirokkeringés. Bizonyított - tudományos kutatások is igazolják -, hogy a masszázs nagyban hozzájárul a testi-lelki ellazuláshoz, a pszichés eredetű feszültség oldásához, megelőzve a pszichoszomatikus betegségek kialakulását, ezzel jelentős hatást gyakorolva az egészségre és a jó közérzetre.

A masszázs hatására távoznak a salakanyagok a bőrből, izomzatból, fokozódik a vér- és nyirokkeringés. Nagyban hozzájárul a testi-lelki ellazuláshoz, a pszichés eredetű feszültség oldásához, jelentős hatást gyakorolva ezzel az egészségre és a jó közérzetre.

Fedezze fel hát a gyógyító érintés varázslatos világát és élvezze annak minden jótékony hatását!

Svéd masszázs

A masszázst Európában kb. az 1500-as évektől kezdték el gyógyító célzattal használni. Az első orvosi szempontból megfelelő és természettudományos alapokra helyezett feljegyzések a svéd származású Pehr Henrik Ling vívómester nevéhez fűződik. Az általa létrehozott gyógytornát és a „passzív mozgások”-at alkalmazta, mely tartalmazta a napjainkban is alkalmazott masszázs öt alapfogását: simítást, dörzsölést, gyúrást, ütögetés-vágás-paskolást, és vibrációt (rezegtetést). Ezt a rendszert nevezzük svédmasszázsnak, mely fogásai képezik valamennyi európai masszázs – köztük a gyógy masszázs - alapját. A masszázs simítással kezdődik és azzal is fejeződik be. A dörzsölés hasonlít a simításokhoz, de ez nagyobb erővel történik, itt a bőr már elmozdul a szövetekhez képest; ez erősebben hat a vérkeringésre. Az izmok, inak megnyúlnak ezáltal az izületi lerakódások csökkennek, ha van fajdalom, az is múlik vagy csökken. A gyúrás során a masszőr ujjai kiemelik az izmokat a csontokról, préselik az izmokat, és így hatnak a bőr alatti zsírszövetekre. A vibráció: valamely testszövetre irányuló rezgő mozgás. Erőssége változó, pacienstől függ. Frissítő masszázs menete nagyon hasonlít a svéd masszázséhoz, de sokkal finomabb lágyabb, inkább frissítő jellege van. A kezelés masszázsolajjal történik. A masszázs biztosítja a test szabad energia áramlását. A blokkok feloldásával elősegíti a fizikai, érzelmi, mentális működéshez szükséges energiák elosztását. A kezelések hatására javul a vér- és a nyirokkeringés. Ezáltal elősegíti a szervezet méregtelenítését, elindítva a salaktalanító folyamatokat. Stressz és feszültség oldására is kiválló, lazít, frissít és relaxál. Ellenjavallatok: a masszázs nem alkalmazható lázas betegség, legyengült egészségi állapot alatt (pl. közvetlenül műtét után), fertőző-, és bőrbetegségek esetén (pl: gombás, ekcémás bőrfelületen), valamint sebes bőrfelületen. Tilos továbbá minden olyan betegségnél, mely heveny panaszokkal, fájdalommal, vérzéssel, duzzanattal jár.

Lávaköves masszázs

A lávaköves masszázs, forró kövek által történik, melyek gyógyító hatását már évezredekkel ezelőtt ismerte az orvoslás tudománya. A masszírozás nem csak kézzel, hanem vulkáni eredetű kövekkel történik. Sima, lapos kövek kerülnek a testfelületre, melyet előzőleg 50-60 fokos hőmérsékletűre hevítünk fel és simítással majd óvatosan az izmokba nyomva csúsztatásos technikával alkalmazom, mint ahogyan a köpölyt is. Jótékony hatása mellett, már az élmény maga is felemelő különös tekintettel a törzsfeszítő és a trapéz(csuklyás) izom területén.

A lávaköves masszázs speciális illóolajokkal történik, ezáltal kombinálva a masszázst és az aromaterápiát. A lávaköves masszázs és az aromaterápia kombinációjának hatékonysága azon alapul, hogy a kövek sokáig megtartják magas hőmérsékletüket, ezáltal az illóolajok a felhevített bőrbe sokkal könnyebben és sokkal mélyebbre hatolnak.

Van néhány eset, amikor nem ajánlott a lávaköves masszázs, vagy legalább szakorvos véleménye szükséges előtte. Mindenképpen kérjünk véleményt szív és érrendszeri panaszok, valamint magas vérnyomás esetén. Továbbá, nem ajánlott menstruáció és terhesség ideje alatt. A magas hőmérséklet miatt különböző gyulladásos betegségek mellett kerülendő a lávakövek használata.

A lávaköves masszázs mindenkinek ajánlott, aki nem tartozik a fenti kategóriák valamelyikébe, vagy külön az orvos nem tiltotta el tőle. A masszázs célja ötvözve az erőteljes svédmasszázs fogásaival a fájdalomcsillapítás mellett, életenergiával tölt fel, harmonizálja a testet és a lelket, kiváló stressz oldó hatása van. Pozitív hatásai leginkább a vérkeringésben érzékelhetők. Javítja a nyirokkeringést is, ezáltal meggyorsítja a méregtelenítő folyamatokat, fellazítja az izmokat. Mivel a nagyobb kövek az energia központok mentén kerülnek elhelyezésre, ezért az energiaáramlásokat elsimítja, a blokkokat feloldja. A lávaköves masszázs az egészséges ember számára is hatékony felüdülést nyújt, megújítja a testet és a lelket egyaránt.

Székesmasszázs

A székmasszázs, olyan speciális ülőpozícióban történő rövid, alternatív masszázs, melyet masszázsszékben végeznek a képzett masszőrök. A szék ergonómiai kialakítása tehermentesíti az ágyéki, háti, nyaki gerincszakaszt, és így tökéletes ellazulást biztosít. ( hasi műtét utáni időszakban, várandós kismamáknak, időseknek, akiknek gondot jelent a hasonfekvés)

A szolgáltatás elsősorban a leginkább igénybevett izomcsoportok– háti, nyaki terület- ellazítását, izommerevségének oldását, agyi friss vérellátást fokozó, pszichés és mentális felüdülést eredményező terápia, amely többféle tradicionális masszázstechnikából és akupresszúrából álló kezelés. Csökkenti a migrénes fejfájást, váll-, hátfájást, izületi fájdalmakat. Azonnali regeneráló és stresszoldó hatású szolgáltatás! A masszázs időtartama 20 v. 30 perc olaj és krém használatával.

Felmerülő kérdések:

„Mik a masszírozás ellenjavallatai?”

A masszázs nem alkalmazható lázas betegség, legyengült egészségi állapot alatt (pl. közvetlenül műtét után), fertőző-, és bőrbetegségek esetén (pl: gombás, ekcémás bőrfelületen), valamint sebes bőrfelületen. Tilos továbbá minden olyan betegségnél, mely heveny panaszokkal, fájdalommal, vérzéssel, duzzanattal jár valamint daganatos megbetegedéseknél. Nem javasolt a menstruáció első napjaiban, gyulladt, sérült és még nem gyógyult testrészen sem. A terhesség első három hónapjában szintén nem ajánlott. A negyedik hónaptól a test részlegesen kezelhető.

„Lehetnek-e a masszázsnak nem kívánt mellékhatásai?”

Előfordulhat másnap izomláz. A szakszerű masszázs nem okoz fájdalmat- ha mégis túlságosan erősnek érez egy-egy fogást kérem jelezze.

„Tartalmazhat-e „extra” szolgáltatást a masszázs?”

Kizárólag általános közérzetjavító, egészségmegőrző, gyógyító munkát végzünk, vagyis a kínált masszázs teljesen nélkülöz mindenféle érzékiséget! Erre a célra rengeteg portálon talál félreértés nélkül szolgáltatást a kereső, ezen igényével sajnos máshoz kell fordulnia.